Spokojená maminka = spokojené miminko

Autorka: Michaela Holinská

Stala jste se maminkou? Přinesla jste si domů nádherný voňavý uzlíček a těšíte se na to, jak si budete užívat společné chvíle v klidu a v pohodě? To je určitě přání každé maminky.

Jenže realita může být trochu jiná…

3D

Dny běží a počáteční nadšení střídá únava a nevyspání? Jste vystresovaná z toho, že váš drobeček pláče a vy nevíte, jestli ho bolí bříško, má hlad nebo chce jen pohoupat ve vaší náruči? Zmítáte se někde mezi euforií a depresí?

Tak dobře to znám.

Na podzim to už bude deset let, kdy jsem si takový uzlíček přinesla domů. Měla jsem všechno poctivě načteno, jako prvorodička jsem brala každou „dobře míněnou radu“.

To, že to nemusí být všechno přesně podle knížek, jsem zjistila už na porodním sále. Dcera se narodila přidušená, neplakala, přitom podle knížky měla začít plakat.

Představa se lišila od reality

Někde se stala chyba. Kdo to nezažil, nepochopí, jaký strach se vás najednou zmocní, když vám miminko někam odnesou, vy nevíte, co se děje, jen bezmocně ležíte. Strach a obavy byly tak veliké, že jsem se ani nerozkojila.

Začal kolotoč vnitřních výčitek a obviňování, že jsem hrozná matka. Každý se rozplýval nad dcerou a to jak je mně, bylo každému jedno. Aspoň mně to tak připadalo. Fungovala jsem víceméně automaticky a nakonec jsem skončila nějaký čas na antidepresivech.

Záviděla jsem maminkám, které si užívají mateřství v klidu a v pohodě.

Trvalo mi celých osm let, než jsem se cítila být připravena, mít ještě jedno dítě. Před rokem a půl se nám narodil syn. Zážitky z porodu a období několika měsíců po se vůbec nedaly spolu srovnávat.

Bachovy květové esence

V mezidobí jsem „potkala“ Bachovy květové esence, díky nimž jsem si spoustu věcí s tímto spojených, zpracovala. Zamilovala jsem si je natolik, že jsem si udělala kurz a dnes ukazuji i maminkám, jak se pomocí jejich jemného působení zharmonizovat a svou roli maminky si užít a ne přežít.

Bachovy esence jsou čistě přírodní a mohou je bez obav užívat těhotné i kojící ženy, i děti. Esence se užívají ve formě kapek.

Bachův systém obsahuje celkem 39 esencí – 37 esencí z rostlin a stromů, 1 esence je skalní voda a 1 esence je jako jediná namíchaná z pěti jednotlivých – krizová.

Esence, které mohou pomoci zvládnout novou roli maminky:

Vlašský ořech – pomáhá přijmout změnu, i změnu těla

Oliva – pomáhá při únavě a podporuje regeneraci

Chmerek roční – pomáhá se stabilizací nálad

Jilm – pomáhá při přetížení a starostech

Červený kaštan – pomáhá při velkém strachu o miminko

Voda ze skalních pramenů – pomáhá uvolnit se a příručky brát pouze jako podporu

Krizová esence – pomáhá se zklidněním

Dodnes jsem za ně vděčná. Díky nim jsem mohla poznat, jaké to je, užívat si mateřství. Sice až to druhé, ale vy si můžete v klidu a pohodě užít už to první.  Netrapte se zbytečně jako já před lety.

Tím, že se esence mohou užívat i v těhotenství, se může maminka připravit i na porod a zpracovat si s jejich pomocí případné strachy nebo obavy z toho, jak to všechno zvládne.

Nastávající a čerstvé maminky z řad mých klientek mají s Bachovými esencemi velmi dobré zkušenosti a opakovaně se vrací.

Mám velkou radost, že se vracíme k tomu, co nám nabízí příroda ze svého bohatství.

 

003Napsala Michaela Holinská

autorka stránek o květových esencích www.michaelaholinska.cz
“Mou vášní jsou květové esence. Ukazuji lidem, jak pomocí jejich jemného působení zharmonizovat svou mysl a mít spokojený a vyrovnaný život.”

ZDARMA e-book o bolestech bříška

paperbackbookstanding_849x1126

Zuzka Šmidrkalová
Jsem maminka dvou dcer a provázím ženy na cestě k intuitivnímu mateřství a poznávání sebe samých. Pomáhám maminkám projít těžké začátky s jejich děťátkem a najít dary a vnitřní sílu, která se v nich i dětech skrývá. Jsem autorkou e-booku zdarma Záchranná síť pro vyčerpané mámy Zároveň jsem autorkou láskyplného průvodce sžití se s miminkem, e-booku Miminko, neplakej aneb Osvědčené tipy a konkrétní postupy jak uklidnit miminko. A co mě k tomu přivedlo? Můj příběh si přečtěte zde >>

Záchranná síť pro vyčerpané mámy

 

Stáhněte si e-book ZDARMA s praktickými úkoly

a vydejte se se mnou

na objevnou cestu mateřstvím ♥

Chci svou Záchrannou síť :)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Potřebujete vzpruhu? Záchranná síť pro vyčerpané mámy :)

  Připadáte si s dětmi jako na horské dráze?
  Potřebujete naplnit svůj "pohár radosti a trpělivosti"?
  Toužíte po porci lásky a vřelého objetí?
  Mám pro vás vše v jednom balení :)

  Stáhněte si e-book ZDARMA s praktickými úkoly a vydejte se se mnou na objevnou cestu mateřstvím ♥.

 • Nejčtenější příspěvky
 • Rubriky
 • Potkáme se na Facebooku :-)
 • Uvidíme se na Instagramu :-)