Lenka Hrušková je zajímavá žena, která se zabývá sebe-láskou, ženstvím a prožíváním radosti každou buňkou těla. Nedávno spustila nové stránky na téma bolestí močového měchýře “Miluj svůj močák”, jelikož s tím má mnohaleté zkušenosti. Vyzpovídala jsem ji a přináším vám od ní zajímavé tipy. ♥

1. Zabýváš se tématem močového měchýře a to souvisí se ženstvím, je to tak? Jak je to propojené?

To asi záleží na případ od případu. Na druhou stranu každá nerovnováha projevená na fyzické úrovni, jako nemoc, značí, že zkrátka nejsme samy k sobě pravdivé a pravděpodobně své ženství potlačujeme. Já za sebe to vnímám jako úzce propojené z toho důvodu, že mě bolesti močového měchýře přivedly na cestu sebe-poznání a léčení nejen močového měchýře, ale celkového vztahu k mému ženství jako takovému.

Určitě díky fyzickému postavení močového měchýře, který se nachází v oblasti podbřišku, bude močák spojovaný se ženstvím. Současně je to orgán, který zajišťuje vylučování nepotřebného a pomyslné odhazování masek. Často to proto značí, že nejsme ochotné něco pustit. Něco, co nám škodí, co nám neprospívá, co nás trápí a současně, co není projeveno skrze slzy a upřímný pláč.

Ženy často trpí na záněty močového měchýře a to bývá způsobeno neprojevenými emocemi, zbytečným přemítáním, trápením se, sebelítostí a také nezdravou stravou.

2. Co bys vypíchla, že Ti pomohlo při zbavování se bolesti? A proč?

Mně nejvíce pomohlo převzít zodpovědnost za sebe samu. Přijmout bolest a přestat neustále porovnávat, jaké to bylo dříve (když jsem na záněty netrpěla), s tím, jak je to teď. Bylo nutné přestat se litovat a zkrátka přijmout to, jak to je. A také si sáhnout do svědomí a zapátrat, v jakých oblastech strádám jako žena.

Při akutním zánětu jsem využívala sílu čínských bylin, také vizualizaci a meditaci.Na zmírnění bolesti mi také hodně pomáhalo samotné uvědomění, z čeho bolest plyne. Udělala jsem si vždycky takovou retrospektivu toho, co jsem za poslední dny zažila, co mi ublížilo a hned jak jsem se zeptala (sebe samé), byla mi seslána odpověď.

Důvod, proč toto zabírá, je ten, že veškeré dění v podobě vztahů, úrazů a nemocí nás mají něco naučit. Mají nás učit být autentičtí, žít v klidu, míru a lásce. A díky zánětům a tomu, že jsem začala tyto signály respektovat a vnímat, se vše začalo obracet k lepšímu.

Pro ženy, které třeba nemají zkušenost s vizualizací, nebo si zkrátka netroufají na to, vést se samy, je možné na webových stránkách www.milujsvujmocak.cz stáhnout meditační nahrávku “léčení mého močového měchýře“, kde ženy svým hlasem vedu krok za krokem k uvědomění a návratu do lásky.

3. S čím doporučuješ začít, když mají ženy chronické bolesti?

Doporučuji začít vnímat své pocity těsně po začátku bolesti. Udělat si pár hlubokých nádechů a výdechů a předtím, než upadnete do deprese, smutku nebo lítosti, že už je to zase tady, tak si řekněte:

„Fajn, štípe mě to. Je to prostě tak. Něco to znamená, něco mi to ukazuje.”

Tak to s močákem proberte. Je to součást vás, nechce vám ubližovat.

Musíte ho začít bezpodmínečně milovat a přijímat a snažit se ho pochopit. Hlavně s ním nebojujte. Boj způsobuje jen další napětí v těle. A dokud budete bojovat, tak vždycky bude s čím. Rozhodněte se raději pro lásku.

Současně se také od bolesti neizolujte a nenalhávejte si, že vám nic není. To také nepomáhá. Je nutné čelit pravdě s otevřeným srdcem. A hledat příčiny, zkoumat, pozorovat a vnímat signály svého těla.

Praktické a konkrétní rady na zbavení se chronické bolesti doporučuji kombinaci a spojení těchto věcí:

4. Těmito stránkami se prolíná téma pláče – miminek i maminek. Jak vnímáš pláč ve vztahu k ženskosti a bolestem?

Přirozený pláč vnímám jako emoční očistu a jako velmi ozdravný proces. Bohužel v dnešní společnosti se pláč moc neuznává. Často jsme jako malé holky slyšely právě věty typu:

„ Nebreč, vždyť se ti nic nestalo. Nebreč, nebo ti ještě přidám! Nebreč, vždyť jsi už velká a šikovná holka. Apod.“

Díky tomu máme silně ukotveno, že plakat není správné a že je to vyjádření slabé povahy, a tak často pláč potlačujeme. Děláme ze sebe super hrdinky, které vše zvládnou… bohužel dřív nebo později nás tento postoj dožene a donutí, abychom se zastavily a ponořily do sebe (ať už díky bolesti, úrazu, pláči miminka aj…).

Já osobně vnímám pláč u žen jako přirozený. Ženy jsou citlivé bytosti a pláč je pro ženu součást života. Když si žena dovolí být křehká a receptivní při své vnitřní síle, je to v pořádku. Důležité je spíše, z jakého důvodu pláče a jak. Hned to vysvětlím.

Já jsem dříve plakala, ale hlavně jsem se neustále litovala.

„Jak mám hrozný život se záněty a proč zrovna já na ně musím trpět? A jaký je celý smysl všeho?“

A hlavně „Proč zrovna já?“

Dnes už vím proč.

A tato odpověď čeká i na vás. Jen nevím, kdy jí uslyšíte a jak dlouhá a náročná vaše cesta k odpovědi bude.

Vraťme se tedy k tomu pláči. Zadržovaný pláč vede k další frustraci a dalšímu napětí. Proto je nutné si dovolit dělat cokoliv, co cítím. Jsou k tomu různé techniky a metody. A to se chystám již brzy ženám představit v novém online kurzu „Cesta k ženské duši“.

Ale není potřeba dělat nic složitého, jen zkrátka, když se vám chce plakat, tak si to dovolte a jděte do toho naplno. Nic nezadržujte a dejte prostor projevům vašeho moudrého těla, které samo ví, co má v dané chvíli udělat.

5. Kde mohou ženy nalézt více informací o léčení opakovaných zánětů?

Vytvořila jsem přímo webové stránky s touto tématikou. Název je www.milujsvujmocak.cz, kde je jak meditační nahrávka zdarma, tak i elektronická kniha s názvem Jak se navždy zbavit chronických bolestí močového měchýře – ta ženy vede krok za krokem a provází je všemi oblastmi, které je nutné dát do pořádku, aby opravdu mohlo dojít k vyléčení.

Dále mám svůj osobní web www.lenkahruskova.cz , kde si ženy mohou přečíst různé články a najít další informace k tématice jako je sebe-vědomí, sebeláska apod. A také se podívat, kde se můžeme setkat třeba i na živo.

Na závěr bych vám všem, krásným a úžasným ženám, chtěla popřát šťastné mateřství a spokojený život ženy. A také to, že posláním nás žen je rozsvěcovat světlo tam, kde už dlouho byla jen tma, a to skrze lásku a vědomé bytí.

Podporovatelka žen na cestě k sebe-vědomému životu.

Lenka Hrušková