NENECHÁM TĚ ODEJÍT - recenze
NENECHÁM TĚ ODEJÍT – recenze

Nenechám Tě odejít

Ona ho milovala hodně, on ji až moc.

Když ho potkala, byla to láska na celý život. Po pár letech zjistila, co znamená jeho vyznání „Nenechám Tě nikdy odejít, jsi celý můj život“. A bylo to hodně bolestivé poznání …

Motýlí efekt

Znáte motýlí efekt?

Na jedné straně zeměkoule zatřepete křídly motýla a na druhé to spustí tajfun…

10 let po tom, co šel muž Lindsey do vězení, je na svobodě a ona si živě vzpomíná na to, jak se ji pokusil zabít. Vzpomínky se vrací a zároveň se dějí nové, podivné věci. Mstí se jí bývalý manžel?

Jednoho dne se svěří svému příteli s malou lstí, kterou provedla, když s dcerou v noci utíkala od násilnického manžela. Malá lest s velkým dopadem. A v tu chvíli spustí, aniž by to tušila, další velký motýli efekt…

Nenechám Tě odejít – ani nedočíst 🙂

Tuhle knížku jsem si vzala na chatu na letní čtení. Vždycky, když mám pocit, že ve svém životě potřebuji nějakou změnu, že mě nic z toho, co dělám, nenaplňuje tolik, co dřív, krásné mě nakopne, když si přečtu knížku, která mě dějem přesně někam úplně jinam.

Hlava u čtení krásně vypne 🙂.

Daří se mi to tak jednou až dvakrát za rok 😀. Pokud hledáte knížku, která chytne, nepustí, je napínavá a člověk celou dobu tápe, jak to dopadne, tohle je správná volba.

Knížka mě hodně zaujala a vtáhla do děje. Nedokázala jsem ji odložit ani na úkor spánku s malými dětmi, prostě jsem potřebovala vědět, jak to dopadne 😀. A byla jsem napjatá celou dobu. Autorka krásně vtáhne do děje a prostě nepustí 🙂.

NENECHÁM TĚ ODEJÍT – recenze

Prakticky o knížce

Pár slov o knížce z pohledu praktického – z emočního je totiž jasné, že je naprosto úžasná 🙂

Co oceňuji

Děj se odehrává střídavě v minulosti a přítomnosti a krásně na sebe navazuje, vše dává smysl, člověk v čase plynule přechází.

Také, co mě na knížce překvapilo, POZITIVNĚ, je to, jak autorka hodně procítěně a realisticky popsala manipulativní jednání, psychickou šikanu a zastrašování.

Když pominu hlavní účel knížky, tak popis domácí šikany, která není zvenku vůbec patrná, může hodně lidem otevřít oči. Muži, kteří šikanují, opravdu často navenek působí opačně.

Co mi nevyhovovalo

Jediné, co mě na téhle úžasné knížce zaráželo, byla zvláštně psaná přímá řeč, která se rozdělovala na více řádků, pro mě nelogicky.

A co vy? Dejte mi vědět 🙂

Kdybyste měla chuť na napínavé čtení, já mám knihu z Megaknihy. Určitě ji seženete lehce, jakmile její jméno dáte do vyhledávače.

A dejte mi vědět,jak se vám líbila 🙂 Případně doporučte další zajímavou, ať se můžeme my ostatní inspirovat.